Ile was było ?

piątek, 28 marca 2014

10 najdziwniejszych ras psów


Dzisiaj przedstawie Wam najdziwniejsze rasy psów pod względem wyglądu.

1. Puli, czyli pies pasterski, który ma sierść sfilcowaną jak dredy. Trudno ocenić, gdzie tu znajduje się która część ciała – puli wygląda po prostu jak wielki mop.2. Shar pei to pochodzący z Chin pies w zdecydowanie za dużej skórze. Młode psy tej rasy mają pomarszczoną skórę na całym ciele, starsze już tylko w okolicach głowy i ogona. O skórę takich psów należy szczególnie dbać, ponieważ jest ona narażona na infekcje, dotyczy to zwłaszcza młodych psiaków. 


3. Nagi pies meksykański był hodowany przez Azteków. Ponieważ ma bardzo ciepłe ciało, służył do ogrzewania stóp właściciela podczas snu. Składano też takie psy w ofierze bogom. 


4. Mastif neapolitański uchodzi za potomka bojowych psów rzymskich. Jest ciężki, masywny, ma wielką głowę i niektórym kojarzy się z krową. Zwłaszcza że usposobienie ma bardzo łagodne. 


5. Pinczer małpi wyróżnia się tym, że ma charakterystyczną mordkę przypominającą pysk małpy. 


6. Niewielki, łysy piesek, który wygląda bardzo osobliwie, przez to że ma kępki włosów na łbie, ogonie i łapach. Dla jednych najbrzydszy pies świata, dla innych symbol psiej arystokracji - grzywacz chiński.


7. Bergamasco, czyli pies jeszcze bardziej sfilcowany niż inne "mopy". Wraz z wiekiem sierść zwija się u niego nie tyle w dredy, co w wielkie "placki". Rozczesywać ich nie należy, ta rasa po prostu już taka jest i trzeba to zaakceptować. 


8. Oto rosyjski toy Malutki terier do towarzystwa, z ogromnymi uszami i wyłupiastymi oczami. Bardzo popularny w Rosji. Piękny czy wręcz przeciwnie? 


9. Chart afgański to jedna z najstarszych ras psów, powstała jeszcze przed naszą erą. Pies myśliwski i pasterski, charakteryzujący się tym, że bardzo szybko biega i ma długą, jedwabistą sierść. 


10. Bedlington terier, czyli pies, który wygląda jak owca, ale serce ma ponoć lwie. Rasa pochodzi z Wielkiej Brytanii.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz